Birlik Makina Parkı

Birliğimiz bünyesinde oluşturduğu makina parkı ile bölgemizdeki üreticilere hizmet vermeye devam etmektedir. Halen makina parkımızda 27 adet farklı makina ve ekipman ve 10 farklı ataşman ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Birliğimizin yatırım olanaklarının tarım makine ve ekipmanların artırılması yönünde kullanılmasının temel nedeni üreticilerimize dolaylı ekonomik destek verilmesi ile, üreticiler aleyhine her geçen gün artan girdi ve gelirler arasındaki farkın en aza indirilmesine katkı sağlamaktır.

Böylelikle üreticilerin hem yüksek maliyetli tarım makineleri satın alma mecburiyetinden kurtularak girdi maliyetlerini düşürebilmeleri, hem de en az yatırım maliyeti ile en yüksek fayda elde edilerek makinelerin doğru ve etkin kullanımı mümkün olabilmektedir.

Ayrıca, Birliğimiz bünyesinde oluşturulan Araç ve Makina Bakım ve Onarım Merkezinde tüm araç, makina ve ekipmanlarımızın periyodik bakımları ve onarımları personelimiz tarafından yapılarak, faaliyetlerin aksaksız olarak yürütülmesi sağlanmaktadır.

Makine ve Ekipmanlar

Ataşmanlar