Aralık; Çiğ Süt Kalitemiz

Birliğimize üye üreticilerimizin işletmelerinde üretmiş oldukları çiğ sütler, köy merkezlerinde bulunan süt evleri ve 5 ana merkezde bulunan yerleşik süt soğutma tanklarına alınarak toplanmaktadır. Aralık ayı içerisinde günlük 49 ton ortalama çiğ süt miktarına ulaşılmış ve üretime devam edilmektedir.

İlimiz genelinde 170 adeti köylerde bulunan süt evlerimizde üreticilerimizin üretmiş olduğu sütler sabah ve akşam teslim alımı yapılarak anlık soğutulması sağlanmaktadır. Ayrıca Merzifon, Suluova, Gümüşhacıköy, Amasya Toklucak ve Göynücek ana merkezlerimizde bulunan laboratuvarlarımızda tüm kalite kontrolleri yapılarak üretilen sütlerin süt sanayisine sevkiyatları gerçekleştirilmektedir.

Toplanmakta olan sütlerin bir kısmı birliğimizin markası olan Amesia Gıda bünyesinde çeşitli süt ürünlerinin üretimi için kullanılmaktadır. Üretimi gerçekleştirilen ürünler yine Amesia satış mağazalarımızda, bayilerimizde ve e-ticaret sayfamız üzerinden kargolama yöntemiyle tüketicilerimizle buluşturulmaktadır.

Üretmiş olduğumuz sütlerin Aralık ayı ortalama kalite değerleri aşağıdaki gibidir:

“Geleceğin İçin Üret Türkiye…”