2022 Yılı Teknik Personel Planlama Toplantısı

Amasya DSYB bünyesinde görev yapmakta olan saha personelleri (Ziraat Mühendisleri, Veteriner Hekimleri ve Suni Tohumlama Teknisyenleri), il ve ilçe şube sorumluları ile “2022 Yılı Çalışmalarımızda Planlama Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.

Birliğimiz Reşat ALTINKAYA toplantı salonunda Birlik Başkanımız Güner ASLAN’ında katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İşletme Güncellemeleri ,Süt ölçüm ve denetimleri ,Süt evlerinin denetlenmesi ,Son yayınlanan kararname çerçevesinde Buzağı desteklemeleri, Süt analiz içerik desteklemeleri ve başvuruları, Birliğimiz üyelerine gerçekleştirilen Küpeleme/Kimliklendirme faaliyetleri, Rasyon çalışmaları, Süt Ölçüm Defterlerinin hazırlanması, basılması ve 2022 yılı boğa kataloğu içerisinde yer alacak boğaların seçim çalışmalarına başlanması toplantımızın konularını oluşturdu.

Birliğin genel işleyişiyle ilgili sahadan ve şubelerden gelen üretici sorunları ve çözüm önerileri değerlendirildi. Gerçekleştirilecek projeler ve 2022 yılı çalışma planlarının hazırlanması konularında kararlar alındı.

Suni tohumlama uygulamalarımızda kullanacağımız yerli ve ithal boğa spermalarını seçerek üreticilerimizin beğenisine sunmak ve tercih yapmasını kolaylaştırmak amacıyla Boğa Kataloğu 2022 çalışmalarına da başlanması kararı alınmıştır.

Üreticilerin bu zor döneminde yapabileceğimiz en önemli işin işletme maliyetlerini azaltmak olduğu; E-ISLAH faaliyetlerinin, kayıtlarımızın ve ıslah bilgilerinin doğruluğu ve gerçek olmasının önemi değerlendirilmiştir.

Amacımız üreticilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda personellerimizin eğitimlerini sağlarken, yaşanan/yaşanacak sorunların ortak çözümlenmesi, çalışanlarımızın sorumlulukları, görevleri, iş/işlemlerimizin sürdürülebilirliğini sağlayabilmektir. Ayrıca tüm çalışanlarımızla birlikte hizmet alanlarımızı genişleterek faaliyetlerimizi bir tarım örgütü anlayışıyla üreticilerimize fayda sağlayacak şekilde gerçekleştirebilmektir.

“Geleceğin için Üret Türkiye…”