Amesia 10 Yaşında

Bölgemizde yaşayan ailesi ile birlikte çiftçilik ve hayvancılık yapan üreticilerimizin Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile birlikte hareket ederek, doğal ve yöresel yöntemlerle elde ettikleri tüm ürünleri değer fiyatına ve doğru yöntemlerle pazarlamak aynı zamanda ailelerin bütçelerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Amesia 10. yılını kutluyor.

Başta süt ve işlenmiş süt ürünleri olmak üzere üreticilerimizin gelecekte pazarlama ihtiyacı duyacağı tüm ürünleri bir marka adı altında toplayarak pazarlama olanağı sağlamak amacıyla Amasya DSYB, 14 Kasım 2011 tarihinde Amesia Gıda, Tarım, Hayvancılık, Nakliye, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu.

Amesia, Amasya DSYB bünyesinde kurulan bir “Üretici Birliği Şirketi” ve bu şirketin markası olarak, tüm faaliyetlerini Birlik bünyesinde gerçekleştirmek üzere, çalışmalara başladı. Amesia şirketi yoluyla, Amasya DSYB üyeleri ve ailelerinin, kendi yörelerinde ve kendi olanakları ile ürettiği doğal ürünleri doğru yöntem ve standartlarda pazara sundu. Böylece, kırsalda yaşayan üreticilerin aile bütçelerine sağlanan katkının yanında ülkemiz tüketicilerinin kaliteli ve güvenilir yöresel lezzetlere daha kolay erişimi sağlandı.

Günümüzde yüzlerce farklı ürün çeşitliliğine ulaşan geniş yelpazesi ile Türkiye ‘nin önde gelen gıda firmalarıyla iş birliği içerisinde olan ve Ulusal pazarda e-ticaret yolu ile müşterilerine ulaşan Amesia, üretici girişimlerine, birlik ve kooperatiflere örnek olmaya devam ediyor.

“Geleceğin için Üret Türkiye…”