Amasya DSYB: Saman Satışlarımız Devam Ediyor

Amasya DSYB olarak bünyemizde oluşan Sılaj Paketleme Tesisimizde geçtiğimiz yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle kaba yemde oluşan fiyat farklılıklarını regüle etmek ve küçük aile işletmelerimizi korumak amacıyla saman satışlarımız devam etmektedir.

Bölgemizde yağışların az olması nedeniyle yaşanan kuraklık sonucu piyasada saman fiyatlarındaki aşırı dalgalanmalardan küçük aile işletmelerimizin etkilenmemesi amaçlanmıştır.

Ayrıca birliğimizde bulunan Tarım Makine Parkı’ndaki aletlerimiz; prizmatik balya makinesi, telehandır, yüksek beygirli traktörler ve diğer hasat ekipmanlarımızı kullanarak geniş tarımsal alanlarda saman balyası yapılmasını sağlanmaktadır.

Birliğimiz bünyesinde Tarım Makine Parkı sayesinde, ilimizde kaba yem üretimi için özellikle mısır silajı, yaş/kuru yonca, fiğ, bezelye ve buğday samanı gibi hayvancılık üretiminde vazgeçilmeyen ürünlerin maliyetlerinin düşürülmesi için çalışılmaktadır.

Amacımız üye işletmelerimizin kaba yemde özellikle saman ihtiyacının karşılanması için birliğimiz tarafından gelecek yıllarda planlı ve organize yapılarak iş hacminin büyütülmesi, daha büyük ölçekli saman alımı ve satışı yapılarak piyasa dalgalanmalarından üreticilerimizin etkilenmemesi ve yıl boyu fiyat istikrarının sürdürülmesidir.

“Geleceğin için Üret Türkiye…”