Sepet Peyniri ve Kafkas Sıkma Peyniri

Amasya DSYB olarak bünyemizde bir gıda firmamız olan Amesia’nın, bölgemizdeki kültürel değerleri ve peynir çeşitliliğini desteklemek adına yeni peynir çeşitlerimizden Çerkez Sepet Peyniri ve Kafkas Sıkma Peynirini eski yöntemlerle yapılmasını sağlayarak şubelerimizde tüketicilerimizle buluşturdu.

Anadolu’nun çok eskilere dayanan zengin kültüründe süt ve süt ürünleri içerisinde peynircilik hep var olmuştur. Geçmiş kuşaklardan gelen babaanne ve anneannelerimizin tarifiyle unutulmaması sağlanmış ve sofralarımızda her zaman bir lezzet olarak kalmıştır. Ancak bu tarifler unutulmaya yüz tutmuş, markalaşamamış, tüketiciye ulaşamamış, bölgesel ve yöresel kalmıştır.

Amacımız Amesia çatısı altında tüm üreticilerimizin geçmişten gelen kültür zenginliğini ortaya çıkarmak, diğer ürünlerimizde ve peynir çeşitlerimizde yaptığımız gibi burada da Çerkez Sepet Peyniri ve Kafkas Sıkma Peyniri Amesia markamızla Hamamözü ilçemizden Seliha ŞİMŞEK kontrolünde eski yöntemlerle yapılması sağlayarak Amesia tüketicilerimizin hizmetine sunmaktır.